fbpx

Restauracja i Hotel Leśny Dwór

FAQ wesele

FAQ, czyli odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące organizacji weselnego. Przedstawiamy Wam krótki przewodnik, który pozwoli rozwiać wątpliwości przyszłych Nowożeńców oraz przybliży specyfikę i zakres świadczonych usług przez Restaurację i Hotel Leśny Dwór.

 1. Na jaką liczbę Gości Restauracja Leśny Dwór organizuje przyjęcia weselne?

Sala konsumpcyjna cz. I (145 m2 – gres) przeznaczona jest na przyjęcia do 130 osób. Natomiast, sala konsumpcyjna cz. II pomieści kolejne 120 osób (121 m2 – gres). W przypadku połączenia pomieszczeń (przedłużeniem sali konsumpcyjnej cz. I jest sala konsumpcyjna cz. II) istnieje możliwość zorganizowania przyjęcia na 250 osób. Dodatkowo do Państwa dyspozycji oddajemy salę taneczną (166 m2 – parkiet), która wspólnie z salami konsumpcyjnymi cz. I i cz. II tworzy układ sali głównej o całkowitej powierzchni 432 m2!

A to jeszcze nie wszystkie sale! Dodatkowo dysponujemy tzw. salą śniadaniową (73 m2 – gres), która za dodatkową opłatą może stać się salą dedykowaną dzieciom, gdzie w trakcie trwania przyjęcia weselnego, pod okiem naszych profesjonalnych animatorek, Wasi najmłodsi Gości będą zabawiać się do białego rana!

 1. Czy dostępne są stoły okrągłe?

Do dyspozycji pozostają zarówno stoły prostokątne jak i okrągłe. Stoły okrągłe polecamy jako alternatywa przy przyjęciach <170 osób.

 1. Ile osób maksymalnie może usiąść przy stołach okrągłych?

Do stołu okrągłego należy przydzielić od 8 do 12 osób. W określoną liczbę nie wliczają się foteliki dla najmłodszych. Rekomendujemy Państwu optymalną liczbę miejsc tj. 10 osób przy każdym stole okrągłym.

 1. Jaki typ i kolor obrusów jest dostępny?

W przypadku okrągłych stołów do dyspozycji pozostają białe, długie obrusy (spad do samej linii podłogi). Natomiast, stoły prostokątne opinane są szarym skirtingiem (w kolorze zasłon), a do wyboru są obrusy w kolorze białym lub ecru.

 1. Czy w lokalu znajduje się klimatyzacja?

Sale (konsumpcyjna cz. I, konsumpcyjna cz. II, taneczna, śniadaniowa) wyposażone są w wydajną klimatyzację. Nasz system klim-went został zmodernizowany w 2020 roku! Dodatkowo każdy pokój w części hotelowej wyposażony jest w klimatyzator.

 1. Czy Restauracja Leśny Dwór organizuje dwa przyjęcia weselne jednocześnie?

W Restauracji Leśny Dwór odbywa się tylko jedno przyjęcie weselne z oprawą muzyczną. Istnieje możliwość organizacji przyjęcia okolicznościowego w niezależnej sali restauracyjnej.

 1. Czy możliwe jest wynajęcie obiektu na wyłączność?

Wyłączność obiektu przewidziana  jest przy zapewnieniu co najmniej 280 osób z pełnopłatnym menu.

 1. Jakie są koszty uczestnictwa dzieci w przyjęciu weselnym?

Dzieci od 4 do lat 10 objęte są 80% bonifikatą, a najmłodsi do lat 3 otrzymują posiłek  (I serwis gorący) w cenie 40 zł/os.

 1. Jaką dekorację zawiera oferta?

W ofertę wliczona jest kompozycja kwiatowa (standard) z naturalnych kwiatów w kolorze biało-ecru z dodatkiem zieleni, eksponowana w szklanych wazonach (typu walec lub inny wybrany przez naszą florystkę). Stół Państwa Młodych wyróżniony jest tzw. „wałkiem florystycznym” o max. długości 30-35 cm do którego użyte są kwiaty z dekoracji istniejących na stołach głównych. Dekoracja standard nie podlega ingerencji w kolor, rodzaj i ilość kwiatów. Na życzenie zostaje dopięta  wstążka w kolorystyce przewodniej przyjęcia weselnego. Istnieje możliwość dostarczenia kompozycji kwiatowych we własnym zakresie. W tym przypadku wybór florysty jest kwestią indywidualną – jednak polecamy usługi naszej zaprzyjaźnionej florystki Emilii <3

Ponadto, dekoracja standard obejmuje serwety w odcieniu bieli (złożone w tzw. saszetto lub stożek). Za dodatkową opłatą przygotowujemy ozdobne pierścienie lub wstążeczki. Do dyspozycji pozostają szklane kule na tealighty (za dodatkową opłatą)

Dekoracja sali m.in. ścianki dekoracyjne, lampiony, balony, girlandy, kolorowe oświetlenie, napisy typu love, zewnętrzne stojaki z kwiatami stanowią zamówienia we własnym zakresie.

 1. Czy oferta weselna obejmuje papeterię ślubną?

W ramach oferty nie zapewnione jest personalizowane menu, tablo z listą Gości czy winietki grupowe eksponowane w ramkach. Papeteria ślubna wykonywana jest we własnym zakresie przez Państwa Młodych.

 1. Czy pokrowce na krzesła są wliczone w cenę menu?

Pokrowce na krzesła dla Nowożeńców  jak i dla Gości są udostępniane bezpłatnie w ramach oferty.

 1. Czy napoje oraz kawa i herbata dostępne są bez ograniczeń?

Kawa (z ekspresu przelewowego) oraz herbata (czarna, zielona) w formie bufetu pozostają do dyspozycji Gości przez cały czas trwania wesela. Dodatkowo, obsługa serwuje indywidualnie napoje gorące podczas wydawania deserów. Napoje gazowane o pojemności 1 l (plastikowa butelka), soki owocowe (w dzbankach) oraz woda niegazowana z cytryną/pomarańczą/limonką (w karafkach) wydawane są bez ograniczeń na terenie obiektu. Za dodatkową opłatą +5 zł/os. – możemy zapewnić Państwu profesjonalny ekspres ciśnieniowy (automatyczny) ze świeżo mielona kawą Julius Meinl. Jeśli chcecie Państwo aby na stołach zamiast plastikowych butelek znalazły się szklane o mniejszej pojemności tj. max. 0,33l – możemy podnieść Państwu pakiet Open Bar I za jedyne +5 zł/os.

 1. Ilu Gości obsługuje jeden kelner?

Jeden kelner obsługuje od 25 do 30 osób.

 1. Jaką bazą noclegową dysponuje hotel?

Do dyspozycji Gości pozostaje 18 pokoi (w tym apartament). Przy wykorzystaniu dostawek obiekt może pomieścić do 47 osób (w tym 2 miejsca dla Nowożeńców).

 1. Czy apartament dla Nowożeńców jest dodatkowo płatny?

Oferta weselna obejmuje udostępnienie apartamentu dla Pary Młodej.

 1. Czy w obiekcie znajduje się sejf?

Apartament (pokój Deluxe Suite & Special Suite) jest wyposażony w sejf (usługa bezpłatna).

 1. W jakich godzinach następuje kwaterowanie Gości hotelowych?

Doba hotelowa rozpoczyna się o godzinie 14:00 i trwa do godziny 12:00 dnia następnego. Jednak ze względu na możliwość realizacji innych zleceń w dniu wymeldowania – zastrzegamy sobie prawo skrócenia doby hotelowej do godzin wskazanych przy zameldowaniu przez obsługę recepcji.

 1. Czy cena pokoju obejmuje śniadanie?

Śniadanie jest wliczone w cenę pokoju. Z uwagi ona odbywające się w niedziele przyjęcia okolicznościowe, śniadania serwowane są wyłącznie w godzinach 8:00–10:00.

 1. Czy istnieje możliwość przygotowania indywidualnych posiłków? 

Posiłki z dietą indywidualną (wegetariańskie, wegańskie, bezglutenowe, niskofruktozowe itp.) ustalane są po uprzednim uzgodnieniu menu ogólnego.

 1. Czy istnieje możliwość modyfikacji menu?

W przypadku wprowadzania zmian do oferty, przygotowywana jest ponowna kalkulacja.

 1. Czy dostarczenie alkoholu we własnym zakresie objęte jest opłatą korkową?

Wprowadzenie czystego alkoholu tj. wódki nie jest objęte opłatą korkową.  Na wyłączność Restauracji Leśny Dwór pozostaje wino i piwo. W przypadku zamówienia wina w lokalu istnieje możliwość dostarczenia kolorowego alkoholu z akcyzą (np. whiskey, gin, wiśniówka z wyłączeniem wina oraz piwa) zwolnionego z dodatkowych opłat.

 1. Kto zajmuje się roznoszeniem alkoholu?

Kwestia roznoszenia alkoholu jest ustalana indywidualnie (starostowie, rodzice, obsługa). W przypadku roznoszenia alkoholu przez kelnerów nie jest pobierana dodatkowa opłata.

 1. Czy Państwo Młodzi mogą wprowadzać we własnym zakresie drink bar na teren Restauracji Leśny Dwór?

Wprowadzenie drink baru stanowi dodatkowy koszt w wysokości 450 zł. Opłata reguluje kwestię bieżącego mycia szkła barmana oraz korzystanie z dodatkowego zaplecza.

 1. Czy w ofercie dostępny jest bufet staropolski (stół wiejski)? Czy można dostarczyć własne wyroby?

Oferta weselna przewiduje bufet staropolski w pakietach dodatkowych. Nie ma możliwości dostarczania własnych wyrobów.

 1. Czy lokal dysponuje kącikiem zabaw dla dzieci?

Podczas wesela udostępniany jest plac zabaw w ogrodzie (ze względów bezpieczeństwa czynny do g. 22:00). Istnieje możliwość wydłużenia godzin otwarcia naszego placu zabaw, w przypadku skorzystania z usług naszych animatorów, którzy zadbają o bezpieczeństwo Waszych najmłodszych Gości wieczorową porą (jest to usługa dodatkowo płatna).

 1. Czy lokal dysponuje przewijakiem dla niemowląt oraz fotelikami do karmienia?

Na wyposażeniu Restauracji Leśny Dwór znajduje się przewijak oraz foteliki dziecięce (7 szt.).

 1. Czy parking przystosowany jest do wjazdu autokaru? Czy jest bezpłatny?

Miejsca postojowe są bezpłatne. Przestronny parking dostosowany jest do wjazdu autokarów.

 1. Czy przewidziane jest miejsce dla osób palących?

Miejsce dla osób palących znajduje się w letnim ogrodzie pod tzw. kolumnadą (zadaszone miejsce).

 1. Czy Restauracja Leśny Dwór dysponuje rzutnikiem multimedialnym?

Wynajem rzutnika multimedialnego wraz z ekranem stanowi dodatkowy koszt. We własnym zakresie należy dostarczyć laptop z wejściem HDMI/VGA. Usługa nie obejmuje nagłośnienia.

 1. Czy na terenie obiektu znajdują się schody?

Wszystkie sale położone są na jednym poziomie. Parterowy rozkład budynku stanowi komfort dla osób niepełnosprawnych oraz rodziców z wózkami dziecięcymi. Natomiast, schody prowadzą do pokoi noclegowych.

 1. Czy lokal dysponuje szatnią dla Gości weselnych?

Restauracja Leśny Dwór wyposażona jest w odrębne pomieszczenie przeznaczone na szatnię.

 1. Czy istnieje możliwość zorganizowania próby pierwszego tańca w sali weselnej?

Sala jest udostępniana po uprzednim uzgodnieniu terminu oraz godziny próby tanecznej.

 1. Czy istnieje możliwość zorganizowania przyjęcia weselnego poza sobotą?

Przyjęcia weselne są organizowane w każdym dniu tygodnia.

 1. Czy na menu weselne udzielany jest rabat?

W przypadku przyjęcia weselnego, na co najmniej 100 osób z pełnopłatnym menu, organizowanego w styczniu, lutym, marcu oraz listopadzie udzielany jest 10% rabat na menu.

 1. Kiedy następuje odbiór nieskonsumowanego jedzenia?

Niewydane posiłki, pozostała zimna płyta oraz ciasta są pakowane przez obsługę bezpośrednio po zakończeniu przyjęcia weselnego. W przypadku braku odbioru cateringu, jedzenie zostanie zutylizowane.

 1. Ile wynosi opłata w celu rezerwacji terminu weselnego?

Rezerwacja weselna otrzymuje status gwarantowanej z chwilą podpisania umowy oraz wpłaty zadatku w wysokości 5000 zł (z możliwością rozłożenia na raty).

 1. Kiedy następuje płatność za przyjęcie weselne?

Do czternastu dni przed datą wesela należy wpłacić 80% wartości zamawianych usług. Natomiast, pełne rozliczenie następuje na dzień po organizacji przyjęcia weselnego (zazwyczaj 2 dni po – jak już wszyscy dojdą do siebie:)

 1. Czym jest opłata ZAiKS?

Tantiema jest wynagrodzeniem dla autora utworu muzycznego. Przysługuje ona wszystkim autorom, których utwory są wykorzystywane, niezależnie od sposobu tego wykorzystania. Stowarzyszenie Autorów ZAiKS jest organizacją zbiorowego zarządzania prawami autorskimi, która wypłaca wynagrodzenia wszystkim uprawnionym autorom, których prawa reprezentuje.  Opłatę z tytułu tantiemów muzycznych reguluję organizator imprezy, czyli osoba zawierająca umowę z Dj lub zespołem. W przypadku przyjęcia weselnego dla 100 osób, koszt ZAiKS wynosi  ok. 200 zł brutto. Jeśli chcesz sprawdzić wysokość opłaty dot. Twojego wesela – skorzystaj z tego linku: OBLICZ OPŁATĘ & ZŁÓŻ WNIOSEK

39. Czy jest specjalna chłodnia na alkohol?

Posiadamy specjalną chłodnię do przechowywania alkoholu w optymalnej temperaturze serwowania.

40. Kiedy trzeba oddać alkohol do schłodzenia?

Na dzień przed przyjęciem po g. 21:00.

42. Do której godziny może trwać wesele?

Do godziny 5:00.

43. MENU – czy można przygotować samemu, czy trzeba wybrać jedno z udostępnianych?

Przedstawiamy kilka propozycji menu, lecz istnieje również możliwość indywidualnego doboru dań.

44. Czy tort weselny przygotowuje restauracja, czy trzeba go oddzielnie zamówić?

Tort zamawiają bezpośrednio Państwo Młodzi. Istnieje możliwość współpracy z naszą zaprzyjaźnioną pracownią z Kazimierza Dolnego.

45. Czy chleb oraz kieliszki powitalne kupują państwo młodzi, czy organizuje to restauracja?

Chleb na powitanie (dekorowany) zapewnia nasza restauracja natomiast kieliszki powitalne dla młodej pary (do tłuczenia) organizuje Zamawiający.

46. Czy sala posiada wymagane napięcie prądu 220V dla oprawy muzycznej oraz dysponuje awaryjnym zasilaniem?

Sala jest przystosowana do podłączenia sprzętu nagłośnieniowego muzyków a także cały obiekt wyposażony jest w profesjonalny agregat prądotwórczy (na wszystkie fazy) co daje nam gwarancję stałego dopływu prądu przez cały czas trwania przyjęcia (nawet w momencie niekorzystnych warunków pogodowych).

47. Czy jest specjalne miejsce na wyłożenie księgi wpisów dla Gości?

Tak, przygotowujemy takie miejsce.

48. Czy jest możliwość wystawienia sztalugi, z planem rozsadzania Gości?

Istnieje taka możliwość.

49. Czy dysponujecie coolerami do alkoholu?

Tak – nieodpłatnie udostępniamy tzw. suche coolery, które nie powodują skraplania się wody na obrus i jednocześnie utrzymują optymalną temp. alkoholu.

Znajdź nas na:
Unknown